Kök Hücre ile Gelen Gençlik Sırrı

 

Kök Hücre ile Gelen Gençlik Sırrı

Kök hücre veya diğer adıyla Fibrocell tedavisi kişinin kendi dokusundan hücreler alınarak uygulanan bir tedavi yöntemidir. Bu yöntem sayesinde cilt üzerinden oluşan yara, yanık, sarkma, kırışıklık, doğum izleri gibi daha pek çok olumsuz durum tedavi edilebilir. Bu işlemde Fibroblast adı verilen hücrelerin laboratuvar ortamında çoğaltılması sağlanır.

Fibroblastlar ise ciltte ki bağ dokusunu tazeleyen bu sayede de cildi sıkılaştıran, gençleştiren, parlak bir görünüm kazandıran kolajen proteinini üreten hücredir. Bu hücrenin azalması ve vücutta üretilememesi nedeniyle ciltte sarkmalar meydana gelir.
Bu tedavi, tamamen güvenli olup hiçbir yan etkisi bulunmayan Fibrocell tedavisi sayesinde yaşlanma ve cilt sorunları en aza indirilebilir.

FibroCell, zamanı geriye çeviren bir HÜCRESEL TEDAVİ yöntemidir. Otolog olduğundan dolayı allerji riski minimumdur.

• Kapanmayan kronik yaraların tedavisinde
• Mezoterapi ile yapılabilecek yüz yenileme ( Facial rejuvenation ) uygulamalarında
• Akne veya suçiçeği gibi rahatsızlıklar sonrası oluşan çukurların doldurulmasında
• Yanık, geçirilmiş cerrahi ya da travmaya bağlı oyukluk ve nedbelerin tedavisinde
• Dudakların dolgunlaştırılmasında
• Yüzdeki kırışıklıkların giderilmesinde kullanılır.

ANTALYA MERKEZ ADRESİMİZ

İsmet Gökşen Caddesi Güneş Apt. 48/5 Muratpaşa / ANTALYA
Telefon: 0242 316 35 66

MAYA – MEDLIFE POLİKLİNİĞİ İZMİR

Alsancak Mahallesi Talat Paşa Bulvarı Nazar Apartmanı No 23 ALSANCAK / İZMİR

MARMARİS MEDLIFE GÜZELLİK SALONU

Tepe Mahallesi Kubilay Alpukan Sokak No 106 MARMARİS

Medlife’da Çifte Tedavi 650 yerine 350 Lira

Özel Medlife Polikliniklerinde Şubat ayına özel muhteşem bir kampanya fırsatı başladı! Kozmetik ve estetikte 12 yıllık tecrübesi, kalitesi ve güler yüzlü hizmeti ile uluslararası bir marka haline gelen Özel Medlife Polikliniği, inanılmaz kampanyalarına bir yenisini daha ekledi. Amerikan patentli TCA Peeling ve Cilt Bakımı Şubat ayına özel 650 TL yerine 350 TL olarak Medlife’lılara sunuluyor.

Üstelik Cilt Bakımı sonrasında da cilt tipine ve sadece size özel cilt kremleri de hediye olarak devamlı kullanımınız için veriliyor.
Peeling (cilt soyma) işlemi;estetik amaçla yüze kimyasal bir madde tatbik edilmesi ve sonrasında derinin üst tabakasının atılarak alttan yeni deri gelmesini sağlamaktır. Günümüzde bir çok peeling etkisi yapan madde olmasına rağmen özellikle Amerika ve Avrupada bulunan estetik klinikler tarafından en çok kullanılan TCA peelingtir.

Çünkü TCA sadece peeling değil ‘Cilt Yenileme Tedavisi’ olarak kullanılmaktadır. Çünkü TCA cilde zararlı olmayan ve sadece derinin üst tabakasını yenileyen kimyasal bir maddedir. Kan dolaşımına geçen bir ilaç olmadığı için vücuda da bir zararı yoktur. TCA Peeling yüzünüzü nasıl gençleştirir?

TCA ile yapılan ‘Cilt Yenileme Tedavisi’nde derinin üst tabakasındaki sorunlar (kırışıklık, leke, matlık) soyulan deri ile birlikte atılır gider.

Altta çıkan taze deri daha parlak, daha pürüzsüzdür; adeta bir gencin cildi gibi.

Aynaya baktığınızda yüzünüzdeki güzelliği hemen fark edeceksiniz, yüzünüzdeki yorgun ifadenin gitmiş, daha enerjik ve canlı bir hale gelmiş olduğunu, cildinizin daha parlak ve daha gergin olduğunu göreceksiniz. Arkadaşlarınız yüzünüze ne kullandığınızı ısrarla soracak, sizi bir süredir görmeyenler ise belki de cildinize yeni çıkan bir lazer yaptırdığınızı sanacaklar.

ANTALYA MERKEZ ADRESİMİZ

İsmet Gökşen Caddesi Güneş Apt. 48/5 Muratpaşa / ANTALYA
Telefon: 0242 316 35 66

MAYA – MEDLIFE POLİKLİNİĞİ İZMİR

Alsancak Mahallesi Talat Paşa Bulvarı Nazar Apartmanı No 23 ALSANCAK / İZMİR

MARMARİS MEDLIFE GÜZELLİK SALONU

Tepe Mahallesi Kubilay Alpukan Sokak No 106 MARMARİS

Hem Gençleşip, hem zayıflamak mümkün mü?

Evet. Antalya’da uygulanmaya başlanan Radyo Frekans yöntemi ile aynı anda cildi sıkılaştırıp, toparlamak ve istenmeyen kilolarınızdan bölgesel ya da tüm vücut olarak kurtulmak, yani hem gençleşip, hem zayıflamak mümkün.

Radyo Frekans yöntemi ısı kontrollü,  selülit, bölgesel yağlanma ve yüz bölgesinde sarkma problemlerine karşı kullanılan bir tedavi ve zayıflama yöntemidir. Radyo dalgaları vücuttaki su molekülleri ile iyonlarını (sodyum-potasyum-kalsiyum-magnezyum) harekete geçirir. Bunların hareketlenmesine bağlı olarak enerji açığa çıkar ve bölge ısınır. Amaç ısıtılan(tedavi edilen bölge) bölgenin ısısının 41-43 dereceye çıkartmaktır(normalde vücut ısısı 36-37 derecedir).Cilt ısısı bu noktaya geldiğinde, cilt altı bölgedeki ısı 50-55 dereceye tekabül eder. Bu ısı vücuda herhangi bir tahribat ya da zarar vermez.

Radyofrekans yöntemi ile bölgesel tedavinin 3 etkisi vardır.
1.Etki : Temel Mekanizma : Radyofrekans su içeren bütün dokuları kontrollü bir şekilde çok derin dokulara geçmesine (veya iletilmesine) yol açmadan ısıtmakta. Çünkü Radyofrekans hücrelerdeki su moleküllerini harekete geçirmektedir. Bu teknoloji ile su düzeyi çok yüksek olan yağ hücrelerine ulaşılabilmektedir. Yani yağ dokusunu eritebilmektedir.
Tedavi sırasında ısınan bölgede yağ hücrelerinin duvarları parçalanır, yağlar erimeye başlar.Eriyen yağlar dolaşımın artmasına bağlı olarak kan ve lenf yolu ile emilir ve vücuttan atılır.
2.Etki : Yaşlanmış ve yıpranmış Kollajen doku parçalanır ve ölür. Bunların yerine vücut yeni kollajen üretimine başlar.
3. Etki : Vücutta sıkılığı, gerginliği sağlayan dokuya bağ dokusu denir.Bu dokuyu oluşturan hücreler ise fibroblast hücreleridir.Oluşan ısı ile fibroblast aktivasyonu hızlanır.

Yağların erimesi,kollajenlerin çoğalması ve bağ dokusunun yenilenmesi ile incelme,zayıflama,selülitlerin yok olması,toparlanma,sarkıkların giderilmesi,kırışıklıkların yok olması sonucu doğar.

Şifayı Kendi Bedeninin Enerjisinden Bulanlar Artıyor!

Akupunktur, binlerce yıllık geçmişe dayanan bir tedavi yöntemidir.

Yin denilen negatif güç, Yang denilen pozitif güç, evrensel değişkenlik ve denge konusundaki ilkçağ felsefe kuramına dayalı, kaynağını Uzak-Doğu ve Çin’de bulan Akupunktur, Vital Enerji kavramını hedef almaktadır.
En son çalışmalar, Akupunkturun immün sistemin güçlendirilmesindeki etkisi üzerinedir. Kısaca Akupunktur; organizmanın kendi bozukluklarını düzeltebilme gücünü harekete geçiren bir bilimdir. Akupunktur, birçok hastalığın tedavisinde kullanılan,oldukça etkili, bilimsel bir tedavi yöntemidir. Çin’de yaklaşık 5.000 yıl önce Uygur Türkleri tarafından bulunmuştur. Acus (iğne), puncture (batırmak) sözcüklerinin birleşmesinden meydana gelmiş olup, batı dilinde akupunktur şeklinde kullanılır. Çin’de ise iğnenin kendisi ve ısı anlamına gelen zhen-jiu kelimeleri ile ifade edilir.
İğne ile akupunktur tedavisinde etkili olan en önemli unsur, iğnenin kendisi değil yeri ve özelliği belli olan, 3 boyutlu (eni, boyu ve derinliği olan), vücut yüzeyindeki girişi nokta olan bölgelerdir. Eğer tedavide bu noktalar doğru bir şekilde uyarılamaz ise iğneyi batırmanın etkisi olmaz. Akupunktur’da ki amaç, önce noktayı uyarmaktır. Bahsedilen uyarı iğne ile, lazer ile (lazer akupunktur), parmaklar (akupressür ve masaj) ile, lazer (lazer akupunkturu) ile yapılabilir. Bu yöntemlerin hepsi tedavi edicidir.

İnsan vücudunda 12 adet çift ve 2 adet tek meridyen bulunur.Bu meridyenler enerji kanallarıdır.Bu kanallar gözle görülemezler ve vücudu baştan başa dolaşırlar. Meridyen olarak adlandırılan bu kanallarda dolaşan şey hayat enerjisidir.Çin felsefesine göre bu sistemdeki fonksiyon bozuklukları,insan vücudundaki aksaklıkları doğurur.

İşte,akupunktur tedavisindeki amaç, bozulan bu enerji akışını tekrar düzene koymaktır.

Bilimsel açıdan tıp yaklaşımında akupunktur ile bağlantılı diğer tıbbi yöntemlerin etkisini şöyle açıklayabiliriz: Vücut adeta bir kimya fabrikası gibi çalışır ve bu üretilen kimyasallar vücudun elektriksel enerjisi ile dengelenir. İşte bu kimyasal ve elektriksel sistemdeki eksiklikler hastalıkları meydana getirir, yada düşünce ve yaşam tarzındaki aksaklıklar bu sisteme zarar vererek hastalıkları oluşturur.

Akupunktur ,elektriksel ve kimyasal olarak bozulmuş dengeyi yeniden oluşturur ve kimya fabrikası gibi çalışan bedenin kendi ilacını üretmesini sağlar.

30 Dakika da 10 yıl gençleşiyorlar!

Estetik yöntemi arayanlar arasında giderek artan ameliyatsız yüz gerdirme ve ameliyatsız estetik yöntemlerinin talep edilmesiyle cerrahi olmayan çeşitli estetik kavramları ortaya çıkmıştır, iple estetik yöntemi ise bu düşünceyle gelişmiş estetik yöntemleri arasındadır. Daha önceleri balık sırtı iplikler yüz germede oldukça popülerdi ancak son zamanlarda ise cilt altına uygulanan cerrahi ipliklerin kullanılmasıyla bu yöntem farklı boyutlar kazanmıştır.

Zaman içerisinde yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmaların temel nedenleri kollajen dolgunun azalması, hacim kaybı ve yer çekimi gibi sayılabilir. Yaşlanma belirtilerinin ilk fark edildiği yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar, ameliyatsız bir metot olan iple yüz germe yöntemi yada “iple askı”yöntemiyle çok kısa sürede ortadan kaldırılabiliyor.

Organik lifting ( organik ip ) olarak da biline yöntemle; yüz, boyun, kol, kalça ve göbek gibi vücudun farklı noktalarında gençleşme sağlanabiliyor. Iple yüz germe yöntemi iki farklı metotla yapılabilir. Birincisi Ultra V lifting metodu denen örümcek ağı estetiği olarak da anılan çözünebilen cerrahi ipliklerin (Polidioxanone-PDO) cerrahi işlem olmadan cilt altına yerleştirilmesiyle cilt altı dokularda bulunan hücrelerin uyarılması mantığına dayanır ve bu yöntemde etki sonradan ortaya çıkar. İkinci uygulama ise iplerin cilt altı dokulara yapışarak yukarıya doğru çekilmesi ile yüzün yukarı doğru asılması prensibine dayanır ve bu yöntemde etki hemen görülür. Her iki yöntemde ameliyatsız estetik yöntemleri arasındadır.

Iple Yüz Germe Yöntemi’nin Etki Mekanizması Nasıldır?
Ultra V adı verilen örümcek ağı estetiği yönteminde cilt altında bulunan dokulara PDO iplikleri ince iğneler kullanılarak yerleştirilir. Burada oluşacak yabancı madde reaksiyonuyla cildin kollajen üreten birimleri aşırı uyarılır. Kollajen üretiminin artmasıyla ciltte oluşacak esneklik kaybı azalmaya ve lifting etkisi oluşmaya başlar. Etki zamanla daha çok artacağından uygulanacak bölge toparlanmaya başlar. Zamanla azalmış olan cilt kalitesi kaybı da giderilmiş olur.
İple askılama yönteminde ise (Silhouette Soft ) cilt altı dokularına yerleştirilen balık sırtı veya koni şeklindeki ipliklerle cilt yukarıya doğru çekilir. Görülen etki mekanik askılama olduğundan meydana gelen değişiklikler hemen farkedilir. Ancak zamanla askılama etkisi azalmaya başlar.

Örümcek Ağı Estetiği yöntemlerinin avantajları

 • Ciltte gerginlik sağlıyor fakat yüz ifadesi ve mimiklerde bir bozulmaya yada değişikliğe neden olmuyor.
 • 5-10 yaş genç görünüm sunuyor.
 • Gündelik hayata hemen dönülebiliyor i
 • İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmiyor.
 • Sadece 30 dakika sürüyor
 • Ciltte sıkılaşma ve gerginlik hemen fark ediliyor.
 • Vücutta çözünebilen özel lifler kullanıldığından son derece zararsızdır.
 • Kalıcı bir ize neden olmuyor.
 • Belli bir süre sonra yine aynı işlem yapılabiliyor.
 • Nadiren kanama ve morarma dışında başka yan etkisi bulunmamaktadır.
 • İşlemin ardından hemen makyaj yapılabilir.Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. Güneş Apt. No:48 Kat 2 Daire:5 ANTALYA 0 242 316 35 66 info@mlifec.com www.mlifec.com
  ‪#lifting #ciltgerdirme ‪#‎gençleştirme‬ ‪#‎doktorcemkavala‬ ‪#‎medlife‬‪#‎antalya‬ ‪#‎doğal‬‪#‎uzunsüreli‬ ‪#‎hesaplı‬

BODYSCLUPTOR MEDLIFE’DA SİZE ÖZEL AVANTAJLARLA

Powerstar Bodyscluptor prensip olarak Powerstar System’ine dayanır. Powerstar system bilinen yöntemlerin aksine özellikle yüksek frekanslı ses dalgaları kullanılarak Ultrason, Vakum ve RadioFrekans’ın en üst düzeyde kullanılmasını olanak verir. 40Hz den başlayarak Kavitasyon bölgesel şekillendirmeye olanak verirken, daha yüksek frekanslarda ultrason etkisi ile zayıflama başlar.  Böylelikle bir yandan istediğiniz bölgelerden zayıflarken, diğer taraftan da yağ kırılmasına bağlı olarak vücutta doğal sıkılaşma ve incelme başlar.
Medlife Polikliniği’nde vücut tipinize göre mevcut olan farklı bölgesel zayıflama yöntemleri, metabolizmanızın hızına, vücut kitle endeksinize bağlı olarak ölçümlenir ve size özel, en kısa zaman da en iyi çözümü alabileceğiniz seanslarda uygulanır.

Daha fazla bilgi için bizlere mesai saatlerimiz içerisinde Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. Güneş Apt. No:48 Kat 2 Daire:5 ANTALYA
adresinden ulaşabilir, 0 242 316 35 66 telefonumuzu arayarak ayrıntılı bilgilendirme edinebilirsiniz.

PowerStar BodyScluptor ile ilgili Avantajlı indirim ve ödeme planlarından yararlanmak istediğinizi belirtiniz!

Ozon Saunayla zayıflama, rahatlama ve detoks bir arada!

Bu ünite sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntemle hem sauna keyfi yaşayabilir hem de ozon tedavisi olabilirsiniz. Sıcaklığın etkisi ile açılan deri gözeneklerinden emilerek vücudun kan, lenf ve yağ dokusuna geçer. Lenfatik sistemi toksinlerinden arındırır, cildi temizler, kasları gevşetir, kan dolaşımını hızlandırır ve bakteri, virüs, mantarları öldürür. Genellikle, sarkık vücutlar, karın, bacaklar, kalça, popo ve belde yerleşen yağ ve selüloit depolarına son noktayı koymak için kullanılıyor. Ozon sauna ile ısı derinin 4 ile 6 santimetre altına nüfus ediyor. Böylelikle yağlama ve yağ parçaları arasında birikmiş olan toksinlere rahatlıkla ulaşılıp, buharlı klasik saunaya göre 7 kat daha fazla terleme sağlanıyor. Haftada 3-4 kez 40-45 dakika süren zamanda; kişiyi yormadan, oturarak, televizyon seyrederek veya müzik dinleyerek, gevşemeyi ve stres atmayı sağlayan buna rağmen lüks olmayan ozon sauna, binlerce yıllık buhar, kaplıca, hamam geleneği olan insanlığın, sağlıklı ve doğal yaşama geçmesinin yoludur.

Size özel terapi odamızda, sıkılmaksızın sağlığınızın tadını çıkartın

OZON SAUNA : Hem Zayıflatan Hemde Tedavi Eden Bir Sistem

 • Ozon sauna, sıcak kabin içinde deri yolu ile vücuda oksijen verilme yöntemidir. Bu yöntemle hem sauna keyfi yaşar hem de ozon tedavisi olabilirsiniz.
 • Kilo kaybettiren, stresi azaltan,vücudu zehirlerden arındıran(detoks eden), deriyi temizleyen basit ve kolay bir seçenektir ozon sauna.
 • Yaklaşık yarım saatlik bir seansla 600 gr ter atar( tabii bu terle birlikte vücudunuzdaki toksinleri de atarsınız),kaslarınız gevşer, metabolizmanız hızlanarak yaklaşık 500 kalori  kaybedersiniz.
 • Bağışıklık sistemini güçlendirerek zayıflamanın yanında astım,bronşit ve kanser gibi hayatı ciddi şekilde tehdit eden hastalıklara yakalanma riskini azaltır yada tedavi eder.
 • Kısacası sauna keyfi ile zayıflarken ozon tedavisinin sayısız faydalarından yararlanır, sağlıklı yaşam elde edersiniz.
 • Oksijenin etkisiyle hidrofobik(su sevmeyen) yağlar, daha az stabil olan hidrofilik(suyu seven) yağlara dönüşürler ve vücuttan atılırlar.
 • Ayrıca alyuvarların oksijen taşıma kapasitesini arttırarak, mikro damarlardaki dolaşımın düzelmesi ile yağ dokusu hücrelerinin metabolizmaları normale döner. Yapılan çalışmalarda, ozonterapinin sellülitin geleneksel tedavisinden daha etkili olduğu ortaya çıkarılmıştır.

#anti-aging #zayıflama #detoks #cilttemizliği #bakım #rahatlama #hijyenik #sağlıklı #kişiyeözel #temiz #hesaplı #drcemkavala #medlife

Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. Güneş Apt. No:48 Kat 2 Daire:5 ANTALYA 0 242 316 35 66 info@mlifec.com www.mlifec.com

LPG® İLE SELÜLİTLERE VEDA!

Selülit tedavisinde yeni LPG® tartışmasız en etkili yöntemlerden biridir. Yeni LPG®’ nin amacı yerleşen yağ dokusunu yumuşatarak vücuttan atılmasını sağlamaktır. Tedavi edilen hastalarda vücut hatlarında ve cilt tonunda bir gelişme gözlenmesi üzerine selülit tedavisinde öncelikli kullanılan uygulamalar arasında Yeni LPG® yerini almıştır.

İşlem selülitli alanlarda “yoğurma” tarzında masaj yapan, elle tutulan bir mekanizmayı içermektedir. Yeni LPG® uygulamaya alınan bölgelerde kan dolaşımını arttırmakta, metabolik atıkların atılmasına yardım etmekte ve deriye esneklik kazandırmaktadır. Yeni LPG® ile deriden kasa kadar tüm cilt altı dokularının yeniden şekillendirilmesi sağlanarak kişilerin yepyeni bir görünüşe sahip olması amaçlanmaktadır.

Yeni LPG® esas olarak selüliti tedavi etmekle birlikte uygulanan alanlarda lokal incelmeler de sağlamaktadır. Ayrıca vücut kontur düzenlemesinde liposuction gibi cerrahi uygulamalarla kombine olarak kullanılırsa daha mükemmel sonuçlar elde edilmektedir.

Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. Güneş Apt. No:48 Kat 2 Daire:5 ANTALYA 0 242 316 35 66 info@mlifec.com www.mlifec.com
‪#lpg #selülit #selulit #antalya #tedavi #drcemkavala

Her Derde Deva Ozon Terapisi ile daha Güçlü!

Tıbbi olarak saf ozon tek başına kullanılmaz. Daha ziyade saf oksijen ile karıştırılarak kullanılır. Kullanım amacına göre ozon konsantrasyonu 1 ve 100 µg/ml (0.05 – 5 %O3) arasında değişir. Hastanın durumuna ve tıbbi endikasyona göre belirlenen ozon konsantrasyonu ve miktarı ozon terapi konusunda eğitim almış bir doktor (ozon terapist) tarafından belirlenir.

Medikal özellikleri ve etkisi
Medikal ozonun bakteri öldürücü (bactericidal), mantar öldürücü (fungicidal) ve virüs çoğalmasını önleyici (virostatic) özellikleri çok iyi bilinmektedir ve tıbbi olarak kanıtlanmıştır. Bu özellikleri ile enfekte olmuş yaraların dezenfeksiyonunda, bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde etkin bir çözüm sunar.

Dezenfektan özelliklerinin yanında kan dolaşımını arttırma yeteneği de vardır. Bu özellikleri sayesinde dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde ve organik fonksiyonların canlandırılmasında çok önemli tedavi imkânları sunar.

Düşük dozlarda kullanımı bağışıklık sistemini aktive ettiği için vücut direncini arttırıcı olarak da kullanılabilir. Ozon sayesinde ol
uşan bu aktivasyona cevap olarak, vücudun bağışıklık hücreleri cytokin adı verilen özel habercileri üzeretir. Cyotokin interferones ya da interleukins gibi önemli aracıları içerir. Bu haberciler hastalıklara direnmek için görevli bütün bağışıklık sistemi boyunca zincirleme bir şekilde pozitif değişiklikler yaratarak diğer bağışıklık hücrelerini haberdar ederler. Bu şekilde medikal ozon, özellikle bağışıklık sisteminin zayıf olduğu veya bozuk olduğu hastalara uygulandığında çok başarılı sonuçların verir.

 • Hücre ve dokulara giden kan dolaşımını artar.
 • Deri de artan kan dolaşımını ile birlikte cilt yenilenir, sıkı ve pürüzsüz görünüm sağlanır. Daha temiz, daha yumuşak ve daha gençleşmiş bir cilt sağlanır.
 • Bağışıklık sistemini güçlenir.
 • Damarlar (arter ve venler) temizlenir.
 • Kan ve lenf sistemini temizlenir.
 • Derinin üçüncü bir böbrek ya da ikinci bir akciğer sistemi gibi çalışmasını sağlanır.
 • Canlanan bağışıklık sistemi ve sıcağın etkisi ile mikropları öldürerek enfeksiyon hastalıklarına karşı direnci arttırır.
 • Laktik asidi okside ederek kasları gevşetir ve yumuşatır, esnekliğini arttırır.
 • Eklem ağrılarında ve kas rahatsızlıklarında iyileşme olur.
 • Hormon ve enzim üretimini normale döner.
 • Beyin fonksiyonlarını ve hafızayı kuvvetlendirir.
 • Ferahlatıcı etkisiyle depresyon ve anksiyete üzerinde olumlu etkisi vardır. Depresyon kaynaklı gerginliği gidermeye yardımcı olur.
 • Adrenalini okside ederek genel bir sakinlik sağlar

Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. Güneş Apt. No:48 Kat 2 Daire:5 ANTALYA 0 242 316 35 66 info@mlifec.com www.mlifec.com
‪#ozonterapisi #ozon #bitkinlik ‪#‎doktorcemkavala‬ ‪#‎medlife‬‪#‎antalya‬‪#‎doğal‬‪#‎uzunsüreli‬ ‪#‎hesaplı‬

Yüz Gerdirme de yeni yaklaşımlar!

Estetik yöntemi arayanlar arasında giderek artan ameliyatsız yüz gerdirme ve ameliyatsız estetik yöntemlerinin talep edilmesiyle cerrahi olmayan çeşitli estetik kavramları ortaya çıkmıştır, iple estetik yöntemi ise bu düşünceyle gelişmiş estetik yöntemleri arasındadır. Daha önceleri balık sırtı iplikler yüz germede oldukça popülerdi ancak son zamanlarda ise cilt altına uygulanan cerrahi ipliklerin kullanılmasıyla bu yöntem farklı boyutlar kazanmıştır.

Zaman içerisinde yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen kırışıklıklar ve sarkmaların temel nedenleri kollajen dolgunun azalması, hacim kaybı ve yer çekimi gibi sayılabilir. Yaşlanma belirtilerinin ilk fark edildiği yüz ve boyun bölgesindeki kırışıklık ve sarkmalar, ameliyatsız bir metot olan iple yüz germe yöntemi yada “iple askı”yöntemiyle çok kısa sürede ortadan kaldırılabiliyor.

Organik lifting ( organik ip ) olarak da biline yöntemle; yüz, boyun, kol, kalça ve göbek gibi vücudun farklı noktalarında gençleşme sağlanabiliyor. Iple yüz germe yöntemi iki farklı metotla yapılabilir. Birincisi Ultra V lifting metodu denen örümcek ağı estetiği olarak da anılan çözünebilen cerrahi ipliklerin (Polidioxanone-PDO) cerrahi işlem olmadan cilt altına yerleştirilmesiyle cilt altı dokularda bulunan hücrelerin uyarılması mantığına dayanır ve bu yöntemde etki sonradan ortaya çıkar. İkinci uygulama ise iplerin cilt altı dokulara yapışarak yukarıya doğru çekilmesi ile yüzün yukarı doğru asılması prensibine dayanır ve bu yöntemde etki hemen görülür. Her iki yöntemde ameliyatsız estetik yöntemleri arasındadır.

Iple Yüz Germe Yöntemi’nin Etki Mekanizması Nasıldır?
Ultra V adı verilen örümcek ağı estetiği yönteminde cilt altında bulunan dokulara PDO iplikleri ince iğneler kullanılarak yerleştirilir. Burada oluşacak yabancı madde reaksiyonuyla cildin kollajen üreten birimleri aşırı uyarılır. Kollajen üretiminin artmasıyla ciltte oluşacak esneklik kaybı azalmaya ve lifting etkisi oluşmaya başlar. Etki zamanla daha çok artacağından uygulanacak bölge toparlanmaya başlar. Zamanla azalmış olan cilt kalitesi kaybı da giderilmiş olur.
İple askılama yönteminde ise (Silhouette Soft ) cilt altı dokularına yerleştirilen balık sırtı veya koni şeklindeki ipliklerle cilt yukarıya doğru çekilir. Görülen etki mekanik askılama olduğundan meydana gelen değişiklikler hemen farkedilir. Ancak zamanla askılama etkisi azalmaya başlar.

Örümcek Ağı Estetiği yöntemlerinin avantajları

 • Ciltte gerginlik sağlıyor fakat yüz ifadesi ve mimiklerde bir bozulmaya yada değişikliğe neden olmuyor.
 • 5-10 yaş genç görünüm sunuyor.
 • Gündelik hayata hemen dönülebiliyor i
 • İşlem sırasında herhangi bir ağrı hissedilmiyor.
 • Sadece 30 dakika sürüyor
 • Ciltte sıkılaşma ve gerginlik hemen fark ediliyor.
 • Vücutta çözünebilen özel lifler kullanıldığından son derece zararsızdır.
 • Kalıcı bir ize neden olmuyor.
 • Belli bir süre sonra yine aynı işlem yapılabiliyor.
 • Nadiren kanama ve morarma dışında başka yan etkisi bulunmamaktadır.
 • İşlemin ardından hemen makyaj yapılabilir.Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. Güneş Apt. No:48 Kat 2 Daire:5 ANTALYA 0 242 316 35 66 info@mlifec.com www.mlifec.com
  ‪#lifting #ciltgerdirme ‪#‎gençleştirme‬ ‪#‎doktorcemkavala‬ ‪#‎medlife‬‪#‎antalya‬ ‪#‎doğal‬‪#‎uzunsüreli‬ ‪#‎hesaplı‬