Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

/

Soldaki resimdeki cilt, kalınlaşmış ve matlaşmış durumda; akneli, yer yer kistik oluşumlar bulunuyor. Bu etkiler zaman içerisinde kendiliğinden geçebiliyor ama ilerleyen yaşlarda gözle görülebilecek izler bırakıyorlar. Pigment lekeleri, chloasma ve melasma durumları, yani pigmentlerin hareketsiz kalarak leke oluşturması yer yer göze çarpıyor. Üçüncü bulgu genişlemiş gözenekler. Bu durum özellikle cilt solunumunun sıfıra indiğini akla getiriyor. Cilt kuruyor, dış etkilere karşı korunmasız oluyor. Zaman içerisinde kırışma, sarkma ve esnekliğin tamamen kaybolduğu Yaşlanma Etkisi kaçınılmaz oluyor!

Sağdaki resimdeki cilt ise parlak ve renkli, cildin üzerinde her hangi bir iz ya da iltihap birikmesi söz konusu değil. Pigmentler olağan yer değişimlerini sürdürüyorlar böylelikle cilt kendi koruma sistemini geliştirmiş durumda. Gözenekler esnek ve tertemiz, dolayısıyla cilt karbonmonoksit salınımını doğal yollarla yerine getirebiliyor. Tamamen esnek ve gergin. Yaşlanma etkisi uzun yıllar bekleyebilir…

Bir de hatırlatma yapalım; Ciltte görünen bir sorun olmaması, görünüm olarak güzel bir formda olması; o cildin sağlıklı ve güzel olduğu anlamına gelmez ve bu gözleminde yaşam boyu aynı şekilde kalmayacağı akılda tutulmalıdır. Cilt bakımı sadece cilt problemi olan kişilerin, makyaj yapanların veya kırışıklıkları başlayan kişilerin yapması gereken bir uygulama değildir.Cilt bakımı cilt sağlığı ve güzelliği için herkesin yapması gereken bir disiplin ,geleceğe yönelik bir yatırımdır.
EN ÖNEMLİ AKSESUARINIZ OLAN YÜZÜNÜZ’ÜN DAHA GENÇ VE ETKİLEYİCİ GÖRÜNMESİ YAŞAM KALİTENİZE BÜYÜK KATKI SAĞLAYACAKTIR.

BİYOLOJİK YAŞ YOKTUR, CİLT YAŞI VARDIR. 

cilt bakımı nasil yapilir
Temizleme: cilt tiplerine uygun özel bir temizleyici ile hassas temizleme sağlanır.
Tonik: Her cilde uyumlu alkolsüz tonik.
Arındırma: ölü derileri uzaklaştıran enzimatik bir peeling ve buhar uygulaması
Komedon temizliği: buhar uygulamasıyla açılan gözeneklerdeki komedonlar temizlenir.
Dezenfeksiyon: ciltteki bu temizlemeden sonra antiseptik bir uygulama yapılır.

Maske: cildin o dönemdeki ihtiyacına göre şikayetlerini giderecek bir maske uygulanır.
Koruma: cildi dış şartlardan koruyacak kişinin cildinin ihtiyacına göre hazırlanan özel ürünle bakım bitirilir.

Bakım: toparlama, hassasiyet giderme, nemlendirme veya yağlanmaya karşı ,acne tedavisi,konnektif doku desteklenmesi,ciltle ilgili tedavilere başlamadan cilttin hazırlanması amaçlı uygulanır.

Esas olan cildin aylık düzenli bakımları ile sürekli analizi sağlanır ve ihtiyaca göre ürün ihtiyacı belirlenir gereksiz evde yapılması uygun olmayan maske ve peelinglerle kişiler cildine zarar vermeden sağlıklı taze ciltler sağlanır.Profesyonel bakışla günümüzde en önemli organımız olan cildimizin sağlığınında medikal olarak takibi bu konuda uzmanlaşmış hekimler tarafından yapılmalıdır ve cilde uygulanacak her türlü ürününde doktorunuz tarafından verilmesi ile çok önemli sonuçlar elde edilmektedir.

Şirinyalı Mah. İsmet Gökşen Cad. Güneş Apt. No:48 Kat 2 Daire:5 ANTALYA 0 242 316 35 66 info@mlifec.com www.mlifec.com
‪#ciltbakımı #cilttemizleme #ciltbakımınasılyapılmalı #tıbbi ‪#‎gençleştirme‬ ‪#‎doktorcemkavala‬‪#‎medlife‬‪#‎antalya‬ ‪#‎doğal‬ ‪#‎uzunsüreli‬ ‪#‎hesaplı‬