CİLT SARKMA VE GEVŞEMELERİNDE AMELİYATSIZ ÇÖZÜM

ULTRA V-LIFTING İLE YÜZ GERME

uvlifting2 Cilt geçen yıllar içinde elastikiyet kaybına uğrayarak ve yerçekiminin etkisi ile gevşeyerek sarkmaya başlar.Bunun en önemli nedeni kollagen ve elastin liflerin eskisi gibi gergin duramamasıdır.Hücresel düzeyde zamanla yenilenme hızının yavaşlaması ile de bu temel elamanlarda kayıplar oluşur. Ciltte yıllar içinde genç sağlıklı parlak ve gergin görünümünü kaybeder.Bu sorunun çözümünde kimyasal peelingler,lazer yöntemleri,mezoterapi uygulamaları ve en son tercih olarak cerrahi uygulamalar yapılmaktadır.Bazen de birkaç yöntemin birlikteliği ile cilt sıkılaştırılmaya çalışılmaktadır.

Ultra V lift yöntemi cilt yenilemede bilinen tüm yöntemlerin ötesinde devrim yaratacak bir uygulama olarak yerini almıştır.Ameliyatsız cilt germe olarak tanımlanan bu yöntem çok ince iğneler içine yerleştirilmiş PDO (polydioxanone) isimli ameliyat ipine benzer yapıdaki bir maddenin cilt içine sarkan ve gevşeyen noktalara uygun teknikle yerleştirilmesine dayanmaktadır.Bu yöntem sayesinde ciltte bir tür asma etkisi oluşarak cilt eski gergin toparlanmış haline kavuşur.Yan etkisi yoktur,uygulama yüze uygulanan lokal anestezik kremle rahatlıkla yapılabilmektedir.Uygulama süresi ortalama 30 dk. Olup ağrısız ve acısızdır.

Cilte uygulanan ürün 6-8 ayda emilir fakat ciltte oluşturduğu kollagen sentezi uyarısı uzun süre devam eder.Kalıcılığı 1-1,5 yıldır.Uygulanan bölgede mikro kan dolaşımı artar tamir mekanizmaları harekete geçer,kollagen üretimi hızlı bir şekilde oluşur.Bunun sonucu olarak 30 dk içinde 8-10 yıl önce daha genç dinç gergin cilt yapısı elde edilir.Ameliyatlar gibi iyileşme süreci yoktur.Uygulamadan sonra hemen aktif hayatınıza geri dönebilirsiniz.Etkinliğini uygulamadan hemen sonra görebilmekle birlikte en kesin sonuca 3-4 hafta içinde sahip olunmaktadır.

 

Uygulama Bölgeleri

·       Alın,burun,yanaklar,çene hatları sarkmaları

·       Boyun sarkmaları

·       Spesifik ince çizgilerde,kaş arasında

·       Kollar ve kalça liftinginde

[sharing tagline=”Paylaşmak için” title=”Medlife’in Kimyasal Peeling Tedavisi” link=”http://mlifec.com/hizmetlerimiz/ultra-v-lift” description=”MEDLIFE’DA KİMYASAL PEELİNG” backgroundcolor=””][/sharing]