TCA Peeling’le cilt yenilemesi!

, /

TCA Peeling’le cilt yenilemesi!

Günümüzde bir çok peeling etkisi yapan madde olmasına rağmen özellikle Amerika ve Avrupada bulunan estetik klinikler tarafından en çok kullanılan TCA peelingtir.

Çünkü TCA sadece peeling değil ‘Cilt Yenileme Tedavisi’ olarak kullanılmaktadır.

Çünkü TCA cilde zararlı olmayan ve sadece derinin üst tabakasını yenileyen kimyasal bir maddedir. Kan dolaşımına geçen bir ilaç olmadığı için vücuda da bir zararı yoktur.

TCA Peeling yüzünüzü nasıl gençleştirir?

TCA ile yapılan ‘Cilt Yenileme Tedavisi’nde derinin üst tabakasındaki sorunlar (kırışıklık, leke, matlık) soyulan deri ile birlikte atılır gider.

Altta çıkan taze deri daha parlak, daha pürüzsüzdür; adeta bir gencin cildi gibi.

Aynaya baktığınızda yüzünüzdeki güzelliği hemen fark edeceksiniz, yüzünüzdeki yorgun ifadenin gitmiş, daha enerjik ve canlı bir hale gelmiş olduğunu, cildinizin daha parlak ve daha gergin olduğunu göreceksiniz.

Arkadaşlarınız yüzünüze ne kullandığınızı ısrarla soracak, sizi bir süredir görmeyenler ise belki de cildinize yeni çıkan bir lazer yaptırdığınızı sanacaklar.

TCA Peeling nasıl yapılır?

Yüzünüzdeki bütün bu olumlu değişiklikleri sağlayan TCA’nın tatbiki tek seferde yapılır; işlem, doktor tarafından klinikte yaklaşık 30 dakikada ağrısız olarak uygulanır, hafif bir yanma hissi dışında başka bir rahatsızlık olmaz.

Yüze bir sargı vs uygulanmaz, yüz görünümünde değişiklik olmadan kişi hemen kalkıp gidebilir. Ertesi gün yüz derisi koyulaşacak (atılacak deri koyulaşır) ve bir kaç gün sonra da soyulma başlayacaktır.
İlk haftası dolarken hemen tüm yüz soyulmuş ve alttan yeni ve pürüzsüz bir deri çıkmış olur.

Bu yeni ve parlak cilt, adeta bebek cildi gibi bakıma muhtaçtır.

Doktorunuzun önereceği kremlerle bu dönemde cildinizi korumanız uygun olacaktır. TCA peeling ile ‘Cilt Yenileme Tedavisi’ hemen her kadının yıllık olarak yaptırması gereken bir cilt bakımı şeklinde düşünülmelidir.

Yüzünüz için ‘Cilt Yenileme Tedavisi’ni en uygun koşullarda yaptırabilirsiniz. Unutmayın bu tedavi sadece güneşsiz zamanlarda tercihan kışın yapılabilir.